środa, 17 października 2012

Mikołaj Rey i moc słowa

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada  lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II


Ten post musiał się zacząć od tego zdania bo dotyczy według mnie "wielkiego" (dosłownie i w przenośni) człowieka Mikołaja Reya. Poznaliście go od strony kulinariów dzisiaj opowiem Wam o jego drugim obliczu. Kim jest Mikołaj?

Na początku wydaje się dziwny nawet pokusiłabym się o słowo "szalony" ale z każdym dniem, każdą rozmową i sytuację odnajduje w nim niesamowitą postać. Mikołaj to dusza towarzystwa zawsze nas wszystkich rozbawiał na planie i poza nim. Już prawie codziennością stało się ćwiczenie z nim pompek.:) 
Jest to osoba niezwykła przez swój spokój, humor i mądrość. Urzekł mnie swoją dobrocią.  To fantastyczny człowiek. Ostatnio w DDTVN powiedział "bardzo cenię moc słowa" i właśnie tą myśl wciela w rzeczywistość. Mikołaj jest w trakcie tworzenia projektu - fundacji Courage&Hope (odwaga i nadzieja) - na razie jego głosem są koszulki, które dostaliśmy na pożegnanie wspaniałej przygody  MasterChef. 
Już wkrótce usłyszycie więcej na ten temat bo wiem, że nasz bohater ostro wziął się do roboty:)
Poprosiłam uczestników aby specjalnie zrobili sobie w nich zdjęcia. Zobaczcie jakie przesłanie każdy z nas niesie. Dodam też że Mikołaj idealnie dopasował cytaty do każdego z nas.

Basia Ritz
Magda (Tili) Mierzwińska
Agnieszka Sulikowska-Radi
Idir Makoudi
 Monika Goździalska
Maciek (Spectra) Koźlakowski
 Janek Paszkowski
Miłosz Wyrwicz

 Ja:)

Monika

A na koniec życzę Wam spotkać go na swojej drodze - będziecie nim oczarowani.
Pozdrawiam17 komentarzy:

 1. Wszystkie cytaty są prawdziwe,tylko niektórzy ludzie myślą że ich to nie dotyczy;(

  OdpowiedzUsuń
 2. cudownie się wszyscy prezentują, czekam na kolejne wieści o poczynaniach Mikołaja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach, Mikołaj to mój idol!:D Nie wiem dlaczego, jak Go oglądałam to przede wszystkim odnosiłam wrażenie że to taki szczery, uczciwy człowiek. Jego poczucie humoru totalnie mnie rozwalało, może dlatego że sama też bywam takim postrzeleńcem;).

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiniuś, jesteś po prostu cudowna, że tak piszesz o naszym kochanym Mikołaju :) Ach, tęskno mi się do Was zrobiło :))))
  Buuuuzial cieplutki Siostrzyczko :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takich ludzi, myślę, że masz z nim coś wspólnego, jeśli chodzi o te pozytywne szaleństwo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo go lubiłam w programie :) Wystarczył jeden uśmiech, żeby każdy się uśmiechnął. Szkoda, że go zabrakło, ale widocznie tak musiało być.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjne koszulki :) świetny pomysł z tym projektem

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli masz z Nim kontakt, to pozdrów go ode mnie tak mocno i powiedź, że jest wspaniałym Człowiekiem i czuć od Niego dobroć, szczerość, serce, wrażliwość i pomimo humoru - fachowość i profesjonalizm, bo ja wiem, że Mikołaj potrafo wspaniale gotować ale nie na czas, nie na już, tylko wtedy, kiedy czuje, że ma ochotę, wenę, dla kogo....

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Miłego dnia Kinga;)) Pozdrawiam ze słonecznego Gdańska!

   Usuń
  2. Miłego dnia:)) A ja pozdrawiam z mega słonecznego Śląska:)!

   Usuń
 9. Super pomysł i Super 14"Masterszefow" Uwielbiam Was;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wierze że Mikołaj zdziała bardzo duzo....jego oczy patrza dobrem i mądrością.
  Bardzo Go polubiłam :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. ta w której jestes Ty i Mikołaj -najlepsza! - kobiecemysli.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. szkoda, że Mikołaja nie ma już w programie. Widać było, że to facet z niesamowitą osobowością

  OdpowiedzUsuń
 13. Miałem szczęście i przyjemność spotKać MiKołaja. Cudowna postać i mam nadzieje że powiedzie się jego plan o Którym opowiadał z taKim natchnieniem

  OdpowiedzUsuń
 14. On jest bardzo wierzącym chrześcijaninem - i to nie pod publiczkę, ale naprawdę z głębi serca, on tym żyje. To było widać od pierwszych jego sekund przed kamerami!

  OdpowiedzUsuń

drukuj