poniedziałek, 26 września 2016

Czekoladowy chleb z cukinii

Zanurzyć się w nim i poczuć tą czekoladową moc. Ten stan kiedy masz ochotę na kawałek czegoś słodkiego, treściwego i nie chcesz mieć wyrzutów sumienia. Cudownie wilgotny i rozpływający się w ustach. Dozwolona pokusa! Dziś przepis na czekoladowy chlebek z cukinii. Skrywa w sobie wszystko to o czym piszę, a przy tym kusi łatwością przygotowania i niebywałym smakiem.

Pokochaj olej rzepakowy:

Olej rzepakowy bywa nazywany „oliwą Północy”. To określenie poza przypisaniem olejowi rzepakowemu równej wartości co oliwie z oliwek, akcentuje dostosowanie właściwości rodzimego surowca do warunków naszej szerokości geograficznej (większa zawartość deficytowych kwasów Omega-3).

Jak wypada skład oleju rzepakowego na tle innych popularnych tłuszczów? Otóż uważana często za najbardziej wartościowy z nich oliwa z oliwek zawiera aż 10 razy mniej kwasów Omega-3 niż olej rzepakowy. Olej słonecznikowy zaś ma ich tylko śladowe ilości. Podobnie z kwasami Omega-6 – tu rzepakowy przewyższa oliwę ponad dwukrotnie. Proporcje Omega-6 do Omega-3 w oliwie wynoszą 9:1, a w oleju słonecznikowym >136:1, podczas gdy, jak wspominałam, olej rzepakowy legitymuje się idealnym „dwa do jednego”.
Podobnie rzecz ma się z kwasami nasyconymi, tymi, których nasze pożywienie powinno zawierać jak najmniej: tu olej rzepakowy znów wiedzie prym jako ten, który w swoim składzie ma ich dwukrotnie mniej niż obaj porównywani konkurenci i spełnia wymóg prozdrowotnego oleju „niskonasyconego”.


tekst alternatywny

1 komentarz:

  1. Ale super rozwiązanie z tym olejem rzepakowym ;*
    Jeśli miałabyś chwilkę czasu to odwiedziłabyś mojego bloga i poklikała w linki przy ubraniach ?
    Z góry bardzo dziękuje <3

    http://victim-fashion.blogspot.com/2016/09/25092016.html

    OdpowiedzUsuń

drukuj